Kopiowanie treści zabronione

Marihuana w leczeniu Parkinsona

Marihuana w leczeniu Parkinsona

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona jest bardzo popularną chorobą, występującą głównie u osób starszych po 60 roku życia. Charakteryzuje się specyficznymi objawami, po których łatwo można poznać osobę chorą, takimi jak: drżenie rąk, specyficzny chód (tzw. drobienie kroków), maskowata twarz. Objawy narastają z czasm – początkowo chory sprawia wrażenie jedynie lekko spowolnionego i niezdarnego, ale z czasem niedomgania stają się coraz większe.

Zbyt mało dopaminy w mózgu

Choroba Parkinsona powoduje uszkodzenie komórek nerwowych (neuronów), które odpowiadają za produkcję dopaminy,istotnej w przekaźnicitwie nerwowym substancji Jej niedobór w mózgu jest właśnie przyczyną występowania charakterystycznych dla choroby Parkinsona objawów.

THC w marihuanie może pomóc

THC (tetrahydroksykanabinol), zawarty w znacznych ilościach w marihuanie, okazuje się być skutecnym związkiem, który może pomóc chorym na Parkinsona w złagodzeniu objawów i zapobieganiu postępowi choroby. Związek ten w badaniach wykazał działnie neuroprotekcyjne na komórki mózgu produkujące dopaminę, pozwalając zachowac ich prawidlową strukturę i fuknkcję biologiczną. Jest to ogromna szanasa i nadzieja dla osób borykających się na codzień z tą chorobą.

W Polsce dozwolone nasiona

W Polsce uprawianie i używanie marihuany jest zabronione przepisami prawnymi. Istnieje jednak możliwośc zakupu nasion konopii do celów kolekcjonerskich, co cieszy się sporą popularnością. Bogatą ofertę takich nasion oferują przede wszystkim sklepy internetowe, sprzedając je na sztuki.